Поредна шампионска титла на България спечели ботевградчанинът Христо Стефанов. Състезаващият се за Балкан топатлет, чийто треньор е друг ботевградчанин - Димитър Василев, победи в днешния старт от държавното първенство по крос кънтри, което се проведе в Луковит, като пробяга най-бързо 10-те километра за 33 мин и 16 секунди.

Рекордьорът на България по маратон, макар и вече на 41 години, остави на 2 секунди след себе си двукратният шампион на крос Станислав Ламбев от Евър Варна, трети с 33.23 мин е Иван Сираков от Браун Тим Велико Търново.

Преди старта на мъжете, който бе последен от днешния държавен шампионат, се проведоха бяганията и във всички останали възрасти. При девойките старша възраст на 4000 м Мирела Гергова от Балкан завърши на седмо място за 17 мин и 9 секунди, другата й съотборничка Георгита Ценева е на 15-то място с 18.37, а Гергана Георгиева е на 18-то място с 21.29 мин. от 20 участващи състезателки.

При най-малките - момичетата до 16 години, Флавия Стоименова от Балкан, която е с 3 години по-малка, финишира на 22-ро място на 2000 м с 8 мин 26 секунди от 54 стартирали и 50 завършили състезателки от цялата страна. При девойките младша възраст на разстояние 3000 м Ана-Мария Колева от Балкан е на 18-то място от 25 участнички.