Баскетболистите на Балкан спечелиха днешното си гостуване на Черноморец Бургас с 89-74 (22-25, 22-13, 25-13, 20-23) в среща от 22 кръг на НБЛ. Това бе техен осми успех в лигата, с който се доближиха само на една победа от Черно море, който вчера отстъпи у дома си пред Рилски спортист.

За 4 минути бургазлии поведоха с 11-6, след минута балканци направиха 11-11, но в крайна сметка първата част бе за Черноморец - 25-22. Още в началото на втората четвъртина зелените направиха пълен обрат, взеха я с 22-13 и на полувремето имаха аванс от 6 точки - 44-38.

В третата част Балкан превъзхождаха изцяло. Авансът им стана двуцифрен в 23-та мин -  51-40, а след това бързо го доведоха до 22 точки - 67-45 в 27-та. Тимът от Ботевград спази традицията да започва лошо последните десет минути, като позволи на Черноморец да смъкне изоставането си до 13 точки - 75-62, но това бе всичко, което домакините можеха да направят. Въпреки многото нарушения, които зелените извършиха, те взеха сравнително лесна победа с 89-74.

18 точки за успеха на Балкан вкара Любомир Лилов. По 16 реализираха Станимир Маринов и Димитър Филипов. С 10 точки е Драгомир Мароевич, който грабна 9 борби и заби 3 чадъра. Маринчешки и Касабов са с по 8 точки, с по 6 са Мартин и Бинев.

За Черноморец македонецът Кирил Павловски бе най-резултатен с 18 точки, Коев има 12, Дунович - 12.

В другите мачове от 22 кръг: вчера Черно море - Рилски спортист 67-81, днес Ямбол - Левски 59-78 и Лукойл Академик - Спартак 87-80.