Тази вечер в мач от 7 кръг на НБЛ  баскетболистите на Балкан отстъпиха пред домакините от Черноморец с 90-81 (23-26, 21-20, 24-20, 22-15). Това бе второ поражение на зелените, докато тимът от Бургас продължава да е с пълен актив.

Балканци изиграха добро първо полувреме. Поведоха с 13-10 в 5-та минута, спечелиха първата четвъртина с 26-23. На полувремето имаха аванс от 2 точки - 46-44, въпреки че губеха борбите под двата коша с 11-20.

Домакините спечелиха третия период с 24-20 и след него водеха с 2 точки разлика - 68-66.  Играха с по-малко грешки и в решителната последна част. В 36-та минута резултатът бе 80-72 в тяхна полза. Балканци натиснаха и сведоха изоставането си само до 2 точки - 82-80 с тройка на Липс. Веднага след това обаче Андрей Иванов се изсука зад дъгата и бе точен, после вкара и Христо Захариев за 87-80 минута преди края. В оставащото време Балкан не можа да направи нещо значимо и загуби с 90-81.

За Балкан с по 16 точки са Димитър Димитров и Девин Харис, първият има 8 асистенции, вторият - 7. Малик Топин реализира 15 точки, по 12 отбелязаха Липс и Диксън, по 5 добавиха Грозев и Сотиров.

Силен мач за победителите изигра Христо Захариев, който стана топреализатор с 23 точки. С по 14 са брат му Милен Захариев и Грифин. С дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби е Андрей Иванов. Макконико има 12, с 10 е Смит.