Вторият отбор на Балкан допусна втора поредна загуба в Ботевград тази седмица. Днес в мач от предпоследния кръг на А група той отстъпи на Овергаз Homeline с  86-98 (17-22, 26-24, 18-24, 25-28.

Макар и без тримата от мъжкия тим Ст. Маринов, Маринчешки и Бинев младите момчета от Балкан играха добре в немалка част от срещата.  Гостуващият тим, макар и без контузения Георги Боянов, игра по-зряло, особено в третата и четвъртата част. Домакините не можаха да намерят решение за опазване на центровете на съперника, а през второто полувреме оранжевите подобриха значително стрелбата си от тройката и победиха закономерно.

За Балкан най-резултатен бе Райко Дундалов с 22 точки, като направи дабъл-дабъл с овладените от него 11 борби под двата коша. Силно игра и Николай Маринов, завършил с 16 точки, с по 15 са Филип Каменов и Диан Христов.

Центърът на Овергаз Иван Тилев отбеляза 31 точки и спечели 15 борби с рекордния за него коефициент 48, а Васил Бачев вкара 21 с 4 тройки. С 14 е Дамян Стоянов, 10 има Александър Христов.

Останалите мачове от днешния кръг на А група:Видабаскет - Академик Благоевград 86-112, Черно море 2 - Берое 63-74,  Академик Пловдив - Чавдар Троян 113-59, Дунав 2007 - Шумен 117-91.