Абсолютният рекордьор по титли в средношколските първенства по баскетбол - ПГТМ "Христо Ботев", прибави нова шампионска купа във витрината на училището. Днес тимът, съставен от ученици от 11 и 12 клас, победи във финала отбора столичното Второ СОУ "Емилиян Станев" със 78-73 и стана победител на Ученическите игри, чиито финали бяха в  Търговище.

Двубоят за първото място  бе повторение на този от миналата година, този път още по-оспорван. След като отборът от Ботевград поведе с петнайсетина точки, последва отпускане, което бе използвано от съперника. В края на третата и началото на четвъртата част момчетата от столичното училище поведоха с 4-5 точки. До края обаче воденият от преподавателя Веселин Тодоров отбор отново излезе напред и не изпусна водачеството до последната сирена.

За най-добър играч на финалния турнир бе определен баскетболистът на ПГТМ "Христо Ботев" Велислав Иванов. Другата индивидуална награда - за най-добър реализатор, е за Деян Карамфилов от 2 СОУ София.