Много напрежение, мощна публика и добър баскетбол съпътстваше днешното регионално дерби от Ученическите игри за 11-12 клас между ПГТМ "Христо Ботев" и ГПЧЕ "Алеко Константинов", играно днес в Ботевград. Победителят в него бе излъчен едва в самия край на срещата, като след последната сирена ликуваха баскетболистите от училището в Правец. Те спечелиха с 67-65 с кош на Алекс Илиев секунда и половина преди края.

Домакините от ПГТМ стартираха по-добре и спечелиха първата четвъртина с двуцифрен аванс - 25-14. Във втората обаче тимът от Правец постепенно започна да намалява изоставането си и на полувремето разликата вече бе само 1 точка за ПГТМ - 37-36. След почивката играта продължи да бъде изключително оспорвана. Правчани обаче показаха по-добра отборна игра, което в крайна сметка им донесе и успеха.