Левски се класира за финала в НБЛ, след като в драматичен мач победи като гост Ямбол с 89:87. Сините спечелиха полуфиналната серия с 3:1 победи и за поредна година ще играе със защитаващия титлата си Лукойл Академик на финала.

Финалната серия стартира на 22-ри май. В четвъртия мач срещу Ямбол "сините" трудно стигнаха до успеха. В герой за мача се превърна Арън Харпър, който вкара последните девет точки за отбора си.

Срещата беше изключително оспорвана. Двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството в резултата, а най-голямата преднина за Левски беше 10 точки - при резултат 44:34 и 45 секунди до почивката.

В 26-та минута домакините изравниха - 56:56, но след това "сините" отново поведоха.

Четири минути преди края играчите на Ямбол стигнаха до ново равенство - 78:78 и 84:84, а 82 секунди преди сирената дори поведоха - 85:84.

Последва кош и наказателен удар на Арън Харпър, но девет секунди преди края с два фаула на Джон Офоегбу домакините за пореден път изравниха.

Харпър донесе успеха на Левски с кош три секунди преди последния съдийски сигнал.

Арън Харпър вкара 38 точки за победителите, Чавдар Костов е с 14, а Маркъс Хол и Хрисимир Димитров добавиха по 11 точки.

За Ямбол Мартин Дурчев записа 29 точки и бе най-полезен за отбора си, Станислав Говедаров завърши с  25 точки , а Джон Офоегбу направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 13 борби.