Левски отстрани Ямбол със 70:62 точки и се класира за полуфиналите в турнира за Купа "Леденика-България" 2010 по баскетбол за мъже в зала "Диана" в Ямбол, предаде БТА.

Срещата бе равностойна само до почивката, след което "сините" водеха в резултата и логично спечелиха.

Преди двубоя се състоя церемонията по официалното откриване на 56-то издание на турнира за Купата на България, в която участваха кметът на Ямбол Георги Славов и председателят на БФБаскетбол Михаил Михов.

"Сините" спечелиха първата част с 24:17, но във втората домакините стартираха със серия от 9:2 и изравниха - 26:26.

До почивката се игра кош за кош като след 20 минути отново имаше равенство - 37:37.

През първите 20 минути най-голямата преднина на Левски бе 7 точки - 24:17, а Ямбол - с 2 точки - 31:29.

Арън Харпър за Левски записа 12 точки до почивката, а за Ямбол също толкова реализира Димитър Ангелов. Силите на тима на Ямбол обаче стигнаха до тук.

През третата четвърт на терена имаше само един отбор - този на Левски. Тимът на Иван Чолаков пет минути не успя да отбележи кош, а за 8 минути вкара само 4, което предреши крайния победител.

От друга страна Левски стартира със серия от 8:0, след това с 16:2 и поведе с 14 точки - 53:39 2:30 минути преди края.

В последните 10 минути момчетата на Константин Папазов запазиха преднината си, спечелиха със 70:62 точки и на полуфиналите ще срещнат победителя от последния четвъртфинал между Евроинс Черно море (Варна) и Спартак (Плевен) от 20:15 часа.

Ямбол опита да се върне в мача, но намали пасива си само на 6 точки - 56:62, а след това с 61:67.

Най-резултатни за Левски бяха Арън Харпър с 20 точки и 7 борби, Георги Чековски с 14 точки и 9 борби и Стефан Георгиев с 12 точки и 9 борби.

За Ямбол се отличиха Димитър Ангелов с 20 точки и Павел Маринов с 12.

Срещи от четвъртфиналите на турнира за Купа "Леденика-България" 2010 по баскетбол за мъже в зала "Диана" в Ямбол:

Ямбол - Левски - 62:70 (17:24, 20:13, 8:17, 17:16)
най-резултатни:
за Ямбол - Димитър Ангелов с 20 точки, Павел Маринов с 12
за Левски - Арън Харпър с 20 точки и 7 борби, Георги Чековски с 14 точки и 9 борби, Стефан Георгиев с 12 точки и 9 борби

Лукойл Академик (София) - Рилски спортист (Самоков) - 80:82 (19:25, 14:17, 17:21, 30:19)
Балкан (Ботевград) - Черноморец (Бургас) - 88:78 (23:18, 14:23, 25:16, 26:21)

Евроинс Черно море (Варна) - Спартак (Плевен) - 20:15 часа