Световният рекордьор на 100 м и 200 м Юсейн Болт (Ям) наблюдава на живо мач от баскетболния шампионат на Германия. Светкавицата подкрепи отбора на Байерн Мюнхен при домакинската победата над Артланд Драгонс с 82:71 точки в четвъртия мач от първата фаза на плейофите в първенството, като по този начин Байерн изравни серията на 2:2 победи.

Причината за изненадващото посещение на Болт е фактът, че ямаецът бе в Мюнхен за преглед при доктора на футболния Байерн – прочутия Ханс-Вилхелм Мюлер-Волфарт. В зала „Ауди-Дом“ Болт бе пременен с шалче и шапка на Баварците, а това явно донесе късмет за тима, които вкараха серията в решителен пети мач.

Любопитен факт е, че най-резултатен в мача за Байерн с 20 точки бе бивш български национал. Това е натурализираният американец Джаред Хоумън, който има български паспорт и през 2010 година бе част от подготвителния лагер на България за европейските квалификации.