Разгромна победа с 67-48 (12-15, 21-18, 20-6, 14-9) постигнаха кадетите на Балкан над  Рилски спортист на финалния турнир в Самоков. Зелените нанесоха първо поражение на домакините в предварителната група Б.

След разменени първи две части на полувремето резултатът бе равен - 33-33. Балканци изиграха страхотна трета четвъртина. Въпреки че в 24 минута самоковци поведоха с 39-36, те я спечелиха с 20-6 със серия от няколко последователни тройки и преди последната част имаха аванс от 14 точки - 53-39. И в последите десет минути зелените доминираха изцяло, разликата в тяхна полза достигна до 22 точки минута преди края, в последните секунди бе оформен крайният резултат 67-48 за Балкан.

Силен мач изигра Здравко Христов, който стана топреализатор със 17 точки, 6 борби и 5 отнети топки, както и Георги Тодоров, завършил с 16 точки. Божидар Цачев отбеляза 9 точки, с по 6 са Мартин Горунов и Цанко Краев, 5 има Денис Петков.

Утре от 14.00 ч. Балкан играе с Доростол , който днес се справи лесно с Овергаз. При успех на зелените те ще станат първи в групата, въпреки загубата им на старта от Черно море. Разбира се, в последния мач в групата трябва да победят и Овергаз, който до този момент има само загуби. Ако Балкан загуби от тима от Силистра - който на старта бе разгромен от домакините от Рилски спортист с 59-39, ще се стигне до тройна въртележка.