Гърция и Македония отпаднаха от борбата за трите визи за олимпиадата в Лондон. На олимпийските квалификации в Каракас, Венесуела съседите ни загубиха четвъртфиналните си двубои.  Турнира напуснаха още Пуерто Рико и Ангола.

Гърците бяха спрени от Нигерия, отстъпвайки драматично с 1 точка разлика - 79-80 (21-21, 21-9, 14-20, 23-30). Василис Спанулис отбеляза 25 точки, има 7 борби и 5 асистенции, но опитът му да отбележи кош в последните секунди бе блокиран . За Нигерия Ике Диогу направи дабъл-дабъл със 17 точки и 12 борби.

Македония пък бе надиграна от Доминиканската република с 86-76 (10-23, 18-18, 26-15, 32-20). Доминиканците направиха пълен обрат през второто полувреме, което завърши 58-35 в тяхна полза, след като до почивката губеха с 13 точки. Единствен Бо Маккейлъб не бе достатъчен за мераците на Македония да участва на олимпиадата, той бе подкрепен от Владо Илиевски с 16 точки и Георги Чековски с 11 точки и 13 борби, но Перо Антич бе отчайващ само с 1 точка в актива си. Играчът на Сакраменто Кингс Франсиско Гарсия бе най-резултатен за победителите с 28 точки, звездата им Ал Хорфорд завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 14 борби.

Третият четвъртфиналист е Литва, който победи трудно тима на Пуерто Рико със 76-72 (16-22, 24-16, 17-17, 19-17). Линас Клейза отново бе най-резултатен за литовците с 14 точки, Алекс Галиндо вкара най-много за Пуерто Рико - 17.

В първия четвъртфинален мач Русия се справи лесно с Ангола с 80-65.

В двата полуфинала днес Литва играе с Доминиканската република, а Русия с Нигерия. Победителите в тези двубои вземат визи за Лондон, третият участник ще бъде определен в мач между загубилите.