Втора поредна победа на европейското първенство за младежи - Дивизия Б, постигна отборът на България. Днес той се наложи над Словакия с 69-61 (25-18, 19-16, 13-19, 12-8) и оглави класирането в предварителната група А.

Успехът на младите ни национали бе постигнат доста трудно. Въпреки че на полувремето те бяха взели добър аванс, в третата част трудно надиграваха подобрената защита на словаците. А две минути преди края на мача преднината на българите бе само 2 точки. С по-точна игра до последната сирена  избраниците на Любомир Минчев дори увеличиха аванса си и победиха.

Димитър Димитров завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, Тенчо Тенчев отбеляза 16 и овладя 8 топки под двата коша, с 13 точки е Алекс Симеонов, Александър Везенков има 8. За Словакия най-резултатен бе Оливер Тот с 14 точки, като има и 7 асистенции и 4 борби.