В днешния си последен мач от група Е българският национален отбор на България - младежи, претърпя първо поражение на европейското първенство - дивизия Б в Австрия. Играчите на селекционера Георги Младенов загубиха от Швеция с 61-74 (11-28, 20-14, 11-13, 19-19) в директен спор за първото място в тази група. Въпреки това обаче нашите национали са един от четирите полуфиналисти, които в петък ще определят двата тима с промоция в Дивизия А от следващия сезон.

Кой ще бъде съперник на България в единия полуфинал, ще стане известно по-късно тази вечер, след срещата между Полша и домакините от Австрия.

Александър Янев направи четвърти дабъл-дабъл с отбелязаните от него 22 точки и спечелени 10 борби. Той е и единственият българин с двуцифрен точков актив. Под очакваното ниво  се представиха Божидар Аврамов и особено Христо Захариев, който игра само 16 минути и има 2 точки. Васил Кьосев също игра сравнително малко - близо 15 минути.