Българският боксьор Детелин Далаклиев загуби с 15:16 от Люк Кембъл в драматичен четвъртфинал в категория до 56 кг.

Първият рунд бе изключителен равностоен, като и двамата състезатели залагаха повече на защитата. В края хубав удар на българина му донесе успех с 4-3.

Във втората част предимството на Далаклиев от един пункт се запази, след като резултатът бе равен 5-5, като и двамата боксьори записаха по няколко добри крошета.

В последната част Детелин се представи много добре, въпреки че на два пъти загуби равновесие и се свлече на ринга. Все пак във финалните секунди българинът записа няколко добри десни удари. Съдиите обаче решиха, че трябва да бутнат Кембъл до медалите и му подариха победата с 16-15.

В полуфиналите световният вицешампион от Баку 2011 ще срещне победителя от мача между Сатоши Шимизу (Япония) – Мохамед Амин Уадаи (Алжир), а двубоят ще бъде на десети август.