Детелин Далаклиев се класира за четвъртфиналите на Олимпиадата в категория до 56 килограма, след като надделя с 14-10 над представителя на Австралия Ибрахим Бала.

Първият рунд мина с леко предимство на българина, който нанесе няколко добри удара и успя да поведе с 5-4.

В следващата част Далаклиев не съумя да дръпне в резултата, въпреки  че трима от съдиите дадоха предимство за него, а един от даде равен ,  и се получи равенство 3-3, което остави аванса на Детелин от един пункт.

В последния рунд албанецът в австралиийски паспорт Бала изглеждаше  привидно по-активен , не обаче и според съдиите на петте стола, които дадоха резултат 6-3 българина , и нашето момче стигна до победата след 14-10.

В следващата фаза Далаклиев ще срещне представителя на домакините Люк Кемпбъл, който е европейски шампион от Ливърпул 2008 и световен вицешампион от Баку 2011.

Основният проблем за капитана на националния отбор по бокс ще бъде обаче и очакваното домакинско рамо, което съдиите ще ударят на Кемпбъл. Срещата е на пети август.