Отборът на Нефтохимик се завърна ударно на стадион "Лазур". Тимът на Димчо Ненов се наложи с 3:1 над гостуващия Чавдар Етрополе в двубой от 2-ия кръг на "Б" група. Двубоят бе наблюдаван от 4000 зрители. Срещата започна с натиск на "шейховете".

В 9-ата минута Димитър Благов се оказа непокрит в наказателното поле на гостите, но ударът му бе париран от Минев. Малко по-късно Манев качи топката на главата на Живко Петков, който обаче би встрани от вратата.
В 16-ата минута при първата си по-сериозна атака Чавдар излезе напред в резултата.
След гола домакините отново взеха инициативата. Логичното се случи в 36-ата минута, когато Живко Петков с глава засече центриране от пряк свободен удар и прати топката в мрежата.
Само три минути по-късно Емануел Манев с мощен удар изведе "зелените" напред в резултата.
В 51-ата минута отново Манев бе в прегръдките на своите съотборници, като вкара хубав гол от малък ъгъл.
До края темпото падна и тимът на Димчо Ненов спечели първа победа от началото на сезона. Нафтата е с 4 точки, докато за Чавдар това бе втора поредна загуба.
Следващ мач: на 02.09.2012 Чавдар (Етр) - Пирин (Разлог