За пореден път българските баскетболни национали показаха, че не стават за участие в европейското първенство в Словения догодина. В днешното си гостуване на Швеция те бяха надиграни от домакините и загубиха с  85-71 (23-19, 26-20, 13-21, 21-13) и сведоха до нула шансовете си да станат дори най-добър трети отбор.

Българите играха прилично само в последните 2-3 минути на третата част, когато успяха да свалят пасива си от 10 точки само до 2, и донякъде в първата половина на последната част. Четири минути преди края резултатът бе 69-66 за домакините и българите запазваха шансове за краен успех. Оттук нататък обаче пролича липсата на класа на националите. С четири последователни грешки на Николов, Виденов, Лилов и Аврамов, наказани от шведите, само за 2 минути разликата хвръкна до 14 точки - 80-66, когато до края оставаха по-малко от две минути. И мачът на практика свърши.

Чавдар Костов завърши с 20 точки, Христо Николов е с 15, Симънс има 12 плюс 8 борби.

Петима от отбора на Швеция са с повече от десет отбелязани точки: Кени Брант е с 19, Масамба вкара 16, Йеребко добави 13, с 12 е Маракер, с 10 - Пита.