Отборът на Чавдар Етрополе се наложи над Силистра с 3:1 в двубой-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.
Така след равенството в първия мач, тимът на Петър Пенчев продължава напред в турнира.
Гостите от Силистра водеха след първото полувреме и бяха близо до изненадата, но през втората част Чавдар успя да обърне и излезе краен победител. В 63-ата минута Ивайло Чочев се разписа за 1:1. Седем минути по-късно Йордан Етов вкара за 2:1, а крайното 3:1 бе оформено от Василев в 77-ата минута.

Отборите, които продължават борбата:
От "А" група:
ЦСКА, Левски, Литекс, Ботев Пловдив, Локо София, Славия, Пирин Гоце Делчев, Миньор, Берое, Черноморец, Черно море

Берое – Локомотив /Мз/

Мачовете са на 1, 2 и на 15, 16 декември т.г.
Според регламента, победителите се излъчват в елиминации в две срещи.

При равенство след изиграването на двата мача, продължава тимът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство по този показател, се играят две продължения и евентуално дузпи.