В мач от VII кръг на НБЛ, игран тази вечер в Ботевград, Балкан постигна очакван успех над TESY България с 91-65 (20-16, 26-16, 26-26, 19-17). Това бе четвърта победа на зелените от началото на първенството и те вече имат положителен актив от изиграните седем срещи.

Първата част бе сравнително равностойна - в началото балканци поведоха 7-0, но допуснаха младите им съперници да обърнат резултата до 8-7. В следващите три части домакините методично увеличаваха аванса си. На полувремето той бе 14 точки - 46-32, достигна 20 точки в средата на третата четвъртина, а в последните десет минути стана 26 при 91-65.

Шестима от Балкан са с двуцифрен актив. Най-резултатен със 17 точки е Йордан Бозов, който отново изигра силен мач, като направи и дабъл-дабъл с 10 борби, направи и 5 завършващи подавания към своите съотборници. Урош Петрович отбеляза 14 точки, с по 13 са Иван Лилов и Любен Пасков, 12 има Тодор Тодоров, с 11 е Атила Сантош.

От младежките ни национали с по 12 точки са Деян Карамфилов и Алекс Симеонов, с по 9 - Течно Тенчев и Велислав Гълъбов.

В другите мачове от кръга днес в Правец Лукойл Академик победи Берое с 90-61, а в Плевен Спартак надделя над Черноморец с 84-80. Вчера Левски спечели срещу Черно море Порт със 100-66, а Рилски спортист измъкна победа у дома си срещу Ямбол с 83-82.