В днешното дерби на четвъртия кръг на Младежката лига, играно в Правец, Балкан отстъпи пред Овергаз Homeline със 79-87 (21-23, 25-20, 14-25, 19-17). До този момент двата тима единствени бяха без поражение, сега едноличен лидер с 4 от 4 остават оранжевите.

След равностойна първа четвъртина (23-21 за Овергаз), във втората балканци играха по-добре, и две минути преди края й дръпнаха с 5 точки при 42-37. След това обаче направиха досадни грешки и позволиха на съперниците си да се доближат само на една точка - 46-45 за Балкан след първите двайсет минути.

Решителни за развоя на двубоя се оказаха последните минути на третата четвъртина. В тях Овергаз натрупа аванс от 10 точки  и го запази до края на частта - 60-70. Опитите на възпитаниците на Михаил Михайлов да обърнат мача в последните десет минути се оказаха неуспешни. Точно в тази част стрелбата им бе с много нисък процент, в защита не можаха да се справят най-вече с високите Илиев и Боянов, които вкараха общо 50 точки, и логично загубиха.

Петима от Балкан са с двуцифрен актив. Райко Дундалов отбеляза 23 точки и овладя 9 борби, но имаше доста пропуски в защита. Силен мач изигра Радослав Кочев, който направи дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби. Иван Руньов добави 13 точки, Николай Маринов има 12 плюс 7 асистенции, много добре се включи и Мартин Горунов с 10 точки и 6 борби.

Топреализатор за Овергаз е Антонио Илиев с 26 точки.  Дежурният си дабъл-дабъл направи Георги Боянов, този път с 24 точки и 15 борби. Силно през второто полувреме игра Алесандър Христов, завършил с 16 точки, равномерен през целия мач бе Александър Милов с 15 точки.