Евроинс Черно море триумфира за втора поредна година в Младежката лига по баскетбол. След като вчера разбиха Лукойл Академик на полуфинала, днес моряците не срещнаха особени трудности и срещу Овергаз. Финалната сирена прозвуча при 94:81 в тяхна полза.

Домакините показаха колебание само през първите 10 минути, когато столичани водеха с 8 пункта при 18:26. Пасивът обаче бе бързо наваксан през втората четвърт и на почивката Евроинс Черно море вече имаше аванс от 5 точки - 42:37. В следващите две части възпитаниците на Петко Делев успяха да увеличат преднината си и да я запазят до края на двубоя.

Милчо Борисов, който бе определен за най-добър играч а турнира,  се отличи с 23 точки, а Симеон Илиев завърши с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 борби. Иначе най-резултатен в мача бе Дамян Стоянов от Овергаз с 24 точки.

На трето място в Младежката лига остана Черноморец Бургас, който в малкия финал надигра Лукойл Академик с 90:63.

Евроинс Черно море - Овергаз 94:81 (18:26, 24:11, 29:16, 23:28)

Евроинс Черно море: Борисов 23, Цонков 6, Илиев 19, Бодуров 9, Стоев 10 (Арабаджиев 7, Сербезов 6, Радев 11, Мавров 3)

Овергаз: Петков 12, Стоянов 24, Христов 4, Господинов 15, Боянов 14 (Илиев 8, Дангалаков 4, Велчев, Николов, Бонев, Панчев)