Днес в Ботевград се изиграха първите две срещи от турнира за кадети в памет на големия треньор на Балкан Иван Андреев. В тридневната надпревара участват 4 отбора - Арис Солун, Левски, Лукойл Академик и домакините от Балкан.

В първия мач Арис надигра Лукойл Академик с  65-48 (15-6, 13-14, 23-17, 14-11), след като гръцкият тим водеше през цялата среща. Най-резултатен за победителите бе Палуеану с 15 точки, с 10 е Пасхалидис. За тима от Правец 10 точки има Николов, с 9 е Попов.

Значително по-оспорван бе вторият двубой между домакините и Левски. В първите две части играчите на треньора Димитър Пенчев играха по-добре - след първата четвъртина водеха с 22-14, на полувремето авансът им бе 7 точки - 37-30.  След почивката "сините" започнаха да действат значително по-организирано и постепенно започнаха да скъсяват дистанцията. До средата на последните десет минути се стигна до няколко равенства, като веднъж Левски успя да излезе с точка напред. До края на срещата балканци бяха по-точни и измъкнаха победата със 70-66 (22-14, 15-16, 16-19, 17-17).

Кристиян Кръстев отбеляза 18 точки за победителите, с 16 е Здравко Христов, 13 има Георги Тодоров. За Левски топреализатор с 26 точки стана Георги Христов, 12 отбеляза Цветомир Акимов.

Двата мача от програмата утре са: от 14.00 ч. Левски - Лукойл Академик и от 16.00 ч Балкан - Арис.