В първия мач от първенството на НБЛ за новата 2013 година Балкан бе надигран от Левски  пред своя публика и загуби с 52-69 (18-26, 13-10, 16-15, 5-18). Домакините не можаха да се противопоставят на своя съперник в по-голяма част от мача. Те отстъпваха ръстово, което се отрази най-вече в борбата под двата коша - Левски има цели 19 борби в нападение, оттам и 10 нападения повече. "Сините" бяха безпощадни в защита, като за цялата среща позволиха на Балкан да отбележи едва 52 точки.

Първата четвъртина бе за Левски, който взе аванс от 8 точки. Втората бе спечелена от Балкан с 13-10 и на полувремето разликата бе сведена до 5 точки в полза на сините. В третата домакините играха добре и стигнаха до равенство 45-45 две минути преди нейния край. С тройка почти със сирената Марко Маринович отново даде аванс на Левски и  резултатът стана  51-47 за Левски.

Балканци започнаха изключително лошо последната четвъртина. Близо шест минути те не можаха да вкарат кош, како в същото време лесно позволяваха на съперника да бележи. В заключителните десет минути Балкан отбеляза едва 5 точки срещу 18 на Левски и успехът на гостите стана не само закономерен, но и изразителен.

Мартин Маринов вкара 12 точки от 4 тройки, с по 11 точки са Урош Петрович и Станимир Маринов, Атила Сантош е с дабъл-дабъл от 10 точки и 15 борби.

За Левски най-много точки отново има Марко Маринович – 20. С 11 точки и 9 борби е Николай Върбанов, с 8 е Стефан Георгиев, 7 отбеляза Димитър Димитров.