ГЕРБ предложи на парламентарните партии споразумение за отговорно политическо поведение през последната пленарна сесия  на 41-то Народно събрание. Съпредседателят на Парламентарната група на управляващите Красимир Велчев прочете декларация с призив към опозицията да потърсят съгласие по националните приоритети, да си стиснат ръцете и поне веднъж политическите сили да покажат, че в НС са един отбор, националния отбор на България, който работи за по-добър живот  на гражданите.

"Молбата ми е прагматична - не за мен, не за ПГ на ГЕРБ или правителството на Бойко Борисов, тъй като ние нямаме нужда от патерици, напротив, като силна и балансираната партия ГЕРБ призовава да разбием заедно модела, който хората ненавиждат, но са принудени да търпят вече 23 години", заяви Велчев.

"Осигурихме с 800 лв. повече за образование от Тройната коалиция, с 3 млрд. повече за здравеопазване и с 9 млрд. лв. повече за пенсии. Първата ни работа през новата година ще бъде да разгледаме ветото на президента. За първи път дейността на специалните служби ще бъде уреден със закон. Доказателство за успешната ни борба с престъпността са многобройните успешни полицейски акции, както и осъдителните присъди по знакови дела като "Наглите" и "Килърите". Въпреки това в обществото остава усещането, че има безнаказаност при една привилегирована част от обществото. Затова протягаме ръка към опозицията, за да се справим с това", призова той.

По думите на Красимир Велчев управляващите подкрепят ядрената енергетика в България - но чрез строителството на допълнителни мощности на АЕЦ "Козлодуй". Велчев отново призова симпатизантите на ГЕРБ да гласуват с "не" на референдума, срещу строителството на АЕЦ "Белене".

По-късно в кулоарите на парламента Велчев се обяви за по-бързо приемане на промените в Изборния кодекс. "Ако Изборният кодекс не бъде вкаран в пленарна зала и то с общо съгласие, без да се пречи на неговото приемане, до един месец - месец и половина, от ГЕРБ ще бъдем против. Ако променяме нещо в Изборния кодекс, то трябва да стане сега, а не в последния момент. Имаме кодекс, който е с положителна оценка от ЕС. Има забележки, които в поправките на Изборния кодекс ние сме се съобразили и сме ги предложили. Знаете какви интереси имат ДПС, БСП. Покрай тези 5 - 6 забележки на ОССЕ, опозицията се възползва да вкара и да промени неща в последния момент. Ако променяме нещо в Изборният кодекс, то трябва да стане сега, а не в последния момент. Една година този закон беше в Правна комисия, отдели се много време и в един момент, когато законът влезе в зала, започнаха безсмислени спорове, които омръзнаха на българските граждани. Шест часа обсъждахме дали изборите да се провеждат в събота или в неделя. Това явно показва едно – нежелание, съботиране и отново малко преди изборите да започнем наново разправиите”, каза още съпредседателят на ПГ на ГЕРБ.