Изключително важна победа  със 74-67 (7-15, 24-20, 19-21, 24-11) постигна днес Балкан при гостуването си на Черно море Порт Варна в среща от 12 кръг на НБЛ. Това е седми успех на зелените в първенството, който бе задължителен в стремежа към третото място в редовния сезон.

Балкан започна много лошо, като загуби първата четвъртина с 15-7, с трагична стрелба - 10-1 и 7-0 от тройката. В средата на втората част обаче зелените изравниха и играта, и резултата, като направиха много силна серия след 22-13 за Черно море. Дори поведоха с 31-29 в 18-та минута, но до края на полувремето домакините отново излязоха напред с 35-31.

След почивката моряците увеличиха аванса ис на 6 точки и го запазиха до края на третата част, завършила 56-50. Лошото за Балкан бе и друго, че Атила Сантош бързо натрута 4 нарушения. За четири минути от началото на последната четвъртина Балкан отново изравни 59-59, а малко след това поведе с кош на Бозов за 63-61 и до края  на мача не позволи да бъде изпреварен. Много силно в тези минути действаше Йордан Бозов, в решителните момменти безпогрешен бе и Панич, който вкара решителните кошове за победата, а с два точни наказателни удара в последните секунди Йовович фиксира крайното 74-67 за Балкан.

Топреализатор за победителите с 21 точки бе Урош Петрович, който направи и важен чадър на Великов при стрелба зад дъгата минута и половина преди края. Капитанът Данчо Бозов отбеляза 11 точки, овладя 8 борби и направи 5 асистенции. С 12 точки е Владимир Панич, който взе 6 борби и има 3 асистенции. Тодор Тодоров вкара 10 точки и сграбчи 6 борби в отсъствието на Сантош, който игра само 15 минути и завърши с 6 точки и 6 борби. Бошко Йовович добави 8 точки за победата.

За варненци Асен Великов бе най-резултатен с 15 точки, той има и 8 брби и 4 асистенции. С 13 е Лари Хол,  12 има Боич.