Тази вечер Балкан постигна десетата си победа в лигата. Като домакин на Берое той се наложи с 84-68 (27-15, 13-21, 18-16, 26-16).

Крайната разлика от 16 точки обаче бе най-голямата в мача. Той премина на приливи и отливи, но все пак домакините показаха по-големи баскетболни достойнства. Те имат значително по-добра стрелба - вкараха повече от половината си опити, докато Берое е с 42%, а от тройката гостите успяха само веднъж от 14-те си опита.

Първата четвъртина бе за Балкан, който я спечели с 27-15. След средата на втората обаче воденият от Георги Младенов тим направи серия от 12-0 и на полувремето изоставаше само с 4 точки - 40-36. Третата част бе най-равностойна, най-оспорвана и с най-много нерви от страна на двете страни. За по-малко от две минути от началото й Берое изчерпа лимита си от 4 фаула, а след края й резултатът на таблото показваше 58-52 за Балкан.

В последните десет минути Балкан превъзхождаше, вдигна и разликата и спечели заслужено.

Четирима от домакините са с двуцифрен актив. Най-резултатен бе Урош Петрович с 21 точки, 12 от които през първите две части. Капитанът Йордан Бозов отбеляза 18, с 15 е Атила Сантош, 12 има Владимир Панич.

За Берое най-много вкара Реджи Холмс - 16 точки, които обаче са доста под средните му за сезона. Сергей Цветков бе вторият по резултатност с 15 точки.

В другите мачове: Спартак - Ямбол 69-73, Черноморец - Лукойл Академик 80-88, Левски - ТЕСИ България 84-44.