В събота "Балкан" спечели и второто си поредно домакинство. След като в сряда разгроми плевенския "Спартак" с 81-64, сега се наложи без проблеми и срещу "червените".

Гостите поведоха само веднъж - в началото с 4-0. Последва серия 10-4 и 17-7 за "Балкан" и 13 точки аванс след първите 10 минути. През втората ЦСКА успя да го намали с 2 - 45.34.

Кош за кош вървеше третата четвъртина, но домакините играеха с лекота. В последните минута и половина-две Росен Барчовски реши да изостри мача с чести нарушения. Те обаче свалиха пасива на отбора му само до 10 точки - 87-77 за "Балкан".

Силен мач, в сравнение с предишните няколко, изигра Атанас Радев. Той стана най-резултатен с 23 точки, втори след него е Дуейн Мортън. На ниво бе и Павле Болковац, завършил с 12 точки и направил блестящи асистенции, но и няколко грешни паса. Първото полувреме Иван Лилов имаше само 1 точка от фаул, през второто добави още 13.

Балкан - ЦСКА 87-77 (26-13, 19-21, 19-17, 23-26)

Балкан: Болковац 12, Л. Лилов, И. Лилов 14, Радев 23, Мортън 20 (Билбия 4, Наков 3, Янков 4, Борисов 5, Райков)

ЦСКА: Светков, Николов 12, Давидов 10, Уошингтън 24, Пейн 5 (Стоянов 10, Дойчинов 17, Томов 2)

Рефери: Механджиев, Стойнов, Крушев