Баскетболистите на Балкан постигнаха категорична победа в последния мач от четвъртфиналите за Купата на България, който започна в 20.30 часа в столичната Арена София. Те се наложиха с  97-66 (31-14, 24-17, 19-14, 23-21). И утре от 20.15 ч. във втория полуфинал ще срещнат ЦСКА, който отстрани Спартак с 82-63. В първия от 18.00 часа ще играят Черноморец и Левски, победил Берое с 85-78

В този последен четвъртфинал балканци не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. Те започнаха отличво с 13-4 в 4-та минута, в 7-та резултатът бе 20-6, в 8-та - 27-11, и след първите десет минути резултатът бе 31-14. Силната игра на зелените продължи и във втората четвъртина - 40-14 в 14-та минута, 45-16 минута по-късно и 51-18 след края на първото полувреме. В тези първи 20 минути Балкан отбеляза 9 тройки.

След почивката балканци продължиха да доминират изцяло. След третия период резултатът бе 74-45, а в последната срещата се доиграваше за крайното 97-64.

В игра за Балкан влязоха всички играчи, основните играха по-малко минути. Най-резултатни с по 14 точки бяха Никос Дипларос и Пол Джаксън. С 11 точки е Денг Адел, който овладя и най-много борби - 8. Илиян Пищиков реализира 9 точки.  С по 8  са Христо Захариев, Мануел Суарес и Димитър Маринчешки. По 5 имат Константин Тошков и Александър Гавалюгов, с 4 е Николай Грозев, с 2 завърши Димитър Димитров.

За Ямбол най-резултатен с 16 точки бе Трей Сампсън, с 11 е Иван Лилов.