Баскетболистите на Балкан спечелиха и втория мач от четвъртфиналния плейоф с Черно море Порт Варна. Днес те победиха като гости с 91-86, взеха серията с 2-0 и в полуфинала ще играят с Левски.

Както и в Ботевград, зелените имаха трудно първо полувреме. ЗагуБиха първата четвъртина със 7 точки разлика, в средата на втората изоставаха с 12 - 38-26, а след първите двайсет минути пасивът им бе отново 7 - 47-40 за Черно море.

В третата част балканци заиграха по-добре, но в края й все още изоставаха с 3 точки - 62-65. Обратът се получи чак когато до края на срещата оставаха две минути и половина. Тогава те поведоха със 77-76 със серия от 7-0. И въпреки че моряците отново излязоха напред с една точка, до края по-големият опит на Балкан се оказа решаващ. В последните минути и секунди неговите играчи бяха по-точни от своите съперници, които обстрелваха неточно коша, вкараха и зачестилите нарушения и спечелиха мача, а с това и серията.

Йордан Бозов бе най-резултатен с 20 точки. По 16 вкараха Урош Петрович и Владимир Панич, Мартин Маринов реализира 13 точки, Станимир Маринов - 11, а Атила Сантош е с 8 точки и 14 борби.

За домакините най-много вкара Васил Кьосев - 17 точки, с 16 е Великов, 15 има Връцел, 13 - Алексиев, 12 - Желев.

В другите мачове: Черноморец - Лукойл Академик 68-96, Берое - Левски 49-89 и Ямбол - Рилски спортист 81-77. Така единственият трети мач ще бъде в петък в Самоков между Рилски спортист и Тунджа.