Юношите на Балкан станаха предсрочни победители в предварителната група А на финалния турнир в София. След като вчера победиха "Левски" със 72-59, днес те надиграха и Овергаз с 94-70 (25-26, 15-15, 33-14, 21-25).

На полувремето възпитаниците на треньора Михаил Михайлов изоставаха с 1 точка - 40-41, въпреки че на няколко пъти повеждаха с по 5-6 точки, но не успяваха да го задържат. Мачът на практика бе решен в третата четвъртина, която балканци спечелиха с категоричното 33-14. В последните десет минути продължаваха да трупат аванс, който достигна до 26 точки, и  спечелиха втория си мач срещу претендент за първата четворка.

Утрешният им последен двубой в групата от 15.00 ч. с  Доростол Силистра е без значение за класирането. Така във вторник, 4 юни от 17.00 часа Балкан ще бъде единият полуфиналист и ще играе с втория от другата група Б. Кой ще бъде той, ще се разбере от днешните и утрешните мачове в тази група, но най-вероятно ще бъде или Академик, или Черно море.