Днес в  последния ден на финалния турнир за момчета до 13 години отборът на Балкан загуби срещата за бронзовите медали от Академик Бултекс 99 с 46-58 (8-16, 17-8, 14-12, 7-22). По този начин воденият от Виктория Маринова тим на Балкан завърши на четвърто място в класирането.

Малките ни баскетболисти имаха известни шансове за успех, но не можаха да ги  оползотворят. Три минути след началото на последната четвъртина водеха с 44-42. От този момент нататък обаче настъпи срив в играта им - трудно вземаха топки под двата коша, имаха неточни стрелби, направиха и грешки. От всичко това се възползва техният съперник, който видимо превъзхождаше в ръстово отношение.

Но малките баскетболисти на Балкан и тяхната треньорка заслужават похвала за това, че във всеки един мач се опитваха да се борят до края. Показаха нелоши баскетболни умения,  не им достигна най-вече ръст.