Юношеският отбор на Балкан пропусна златен шанс да спечели златните медали от финалния турнир, който завърши днес в София. Във финалния двубой той загуби от Черно море Порт Варна, след като на полувремето имаше  аванс от 15 точки и водеше до последната минута, но загуби със 70-75.

Балканци започнаха много силно – в 6-та минута водеха със 17-4, и спечелиха първата четвъртина с 31-17. Продължиха с добрите си изяви и във втората част. Три минути преди тя да завърши, обаче, те останаха без основния си плеймейкър Денис Петков, който при един пробив към коша се контузи лошо и кракът му бе превързан. Все пак на полувремето зелено-белите имаха аванс от 15 точки – 51-36.

В третата част варненци успяха да свалят само 2 точки от пасива си и преди последните десет минути Балкан водеше с 13 точки – 64-51. Липсата на титулярния гард пролича в пълна сила в решителните десет минути. Все пак нашите водеха до последната минута, Черно море достигна до обрат 47 секунди преди края, когато поведе с 1 точка, а след това вдигна разликата на 5 – 75-70. Фрапиращ е фактът, че за първото полувреме Балкан отбеляза 51 точки, а през второто – само 19. А в последната четвъртина зелените вкараха едва 6 точки.

Ростислав Тончев отбеляза 5 тройки и общо 21 точки, 14 вкара Радослав Кочев, с 13 е Мартин Горунов, Ивко Ивков има 11. За Черно море над всички бяха Ангел Пейчинов с 30 точки и Венелин Христов с 22.

При награждаването момчетата бяха повече от омърлушени и със сигурност не се зарадваха на сребърните медали. Те играха най-добрия баскетбол на финалния турнир, но в крайна сметка не можаха да се справят с двама души и половина от състава на съперника.