Тази вечер в Ботевград Балкан направи предпоследната си проверка преди началото на сезона в НБЛ и Балканската лига. Негов съперник бе отборът на Лирия от Скопие, който утре и в петък ще играе с още два български тима - Левски и Рилски спортист.

В един оспорван мач зелените успяха да спечелят с 2 точки разлика - 74-72 (25-19, 14-14, 10-16, 25-23). В първата и втората част те на два пъти успяваха да натрупат аванс от 11 точки, но допускаха съперникът им да се доближава, а в средата на третата част и да поведе с четири.

В последната четвъртина след няколко равенства  балканци на няколко пъти излизаха напред в резултата, но Лирия възстановяваше равенството -  на два пъти с щастливи тройки, една от които с гръб към коша на вечния Тони Симич, довела до последното равенство 2.3 секунди преди края. В последната си атака късметът споходи и Балкан, който с кош на Павел Маринов със сирената успя да грабне победата.

Контролата бе закрита, мачът се игра без публика, не се водеше и статистика.

Снимка: portalalb