Поражение с 3 точки разлика - 75-78 (27-25, 22-15, 19-22, 7-16) претърпяха младежите на Балкан от гостуващия Чардафон Орловец в днешния мач от 6 кръг на Младежката лига. До този момент двата тима бяха с еднакъв актив от по 3 победи и 1 загуба.

Воденият от треньора Михаил Михайлов тим на домакините изигра силно първо полувреме, в което отбеляза 49 точки и във втората част авансът му достигна до 12 точки. В следващите двайсет минути обаче играчите в бяло-зелено отбелязаха само 26, а в последната четвъртина едва 7 точки.

Гостите преследваха успеха с активна защита и невероятна настойчивост.  След половин час игра изоставаха с 6 точки - 68-62 , поведоха за първи път, когато до края оставаха 48 секунди, и спечелиха напълно заслужено.

Най-резултатен за Балкан бе Ивко Ивков с 23 точки, като направи и 6 асистенции, силно игра и Радослав Кочев, отбелязал 20 точки и овладял 6 борби, Велислав Гълъбов има 13 точки и 8 овладени топки. Тримата обаче не бяха достатъчни за постигане на успеха. Двама от основните играчи отбелязаха общо 5 точки - за 35 минути Филип Каменов вкара 3, а Ростислав Тончев за 32 минути има 2 точки. Целият отбор направи общо 19 грешки, със 7 повече от съперника, стрелбата на Балкан също бе по-слаба като цяло - 43% срещу 50 на Чардафон, въпреки че Балкан вкара 9 тройки от 20 опита срещу 2 от 11 на гостите.

Най-резултатен за победителите  с 25 точки бе Никола Ангелов, 20 вкара Герасим Николов, с 10 е Денис Титов.