С победа започна тази година оторът на Балкан в първенството на Младежката лига. Днес той се наложи в София при гостуването си на Чардафон Орловец Габрово със 77-70 (23-22, 13-16, 18-9, 23-23). По този начин младите баскетболисти на Балкан се реваншираха за домакинската си загуба през декември, когато в зала Балкан остъпиха със 75-78.

Водените от треньора Михаил Михайлов баскетболисти показаха добра отборна игра и спечелиха заслужено. След равно първо полувреме те взеха третата четвъртина с 18-9 и до края на срещата не позволиха на съперника си да стигне до обрат.

Радослав Кочев напави дабъл-дабъл с 16 точки и 11 борби, като има и 4 асистенции. С 15 точки е Николай Маринов, 14 отбеляза Ростислав Тончев. С 12 точки и 7 борби е Велислав Гълъбов, с по 9 са Филип Каменов и Ивко Ивков, който взе 8 борби и е с 5 завършващи подавания.

За Чардафон Орловец, съставен предимно от бивши и настоящи юноши на Левски и Овергаз, най-резултатен с 21 точки бе Герасим Николов. Кристиян Ставрев вкара 19, Александър Илиев добави 11.

По програма следващият мач на младежите на Балкан е на 13 февруари в Ботевград срещу Ахил.