Балкан постигна успех при гостуването си на Левски в последния кръг от НБЛ за календарната 2014, побеждавайки го с 83-75 (19-17, 18-24, 20-18, 24-18 ). Това бе втора победа над същия съперник в рамките само на десетина дни, след като на 19 декември в среща от Балканската лига зелените спечелиха в Ботевград с 68-64.

В първата част, която завърши 19-17 за Балкан, бе равностойна и премина с променливо водачество на двата отбора. Втората започна със серия от 8-0 за Левски в първите две минути. А след няколко грешни паса на играчите в зелено и пресилено умишлено нарушение на играч на Балкан, отсъдено от рефера Великов, домакините на два пъти достигаха до разлика от 10 точки. В последните две минути балканци се възползваха от неточности на Левски и успяха да намалят изоставането си на 4 - 41-37.

В първите 4 минути след почивката "сините" не можаха да отбележат точка, от което Балкан се възползва и в средата на частта поведе с 60-53. Последваха обаче  слаби минути и за зелените, което помогна за обрата в резултата и след половин час игра той бе 59-57 за Левски.

В последната част балканци играха по-добре от своя съперник. В 35-та минута поведоха със 7 точки - 73-66, а след още 3 - и до 10 точки. Усилията на домакините да се доближат опасно бяха парирани Балкан победи заслужено с 83-75 за голямо удоволствие на феновете на тима, които доминираха в зала Универсиада. 55 от тях бяха дошли с автобус, отпуснат от Община Ботевград.

Иван Лилов и Ноа Далман изиграха много силен мач, като и двамата завършиха с дабъл-дабъл. Далман е с 26 точки и 11 овладени топки, Лилов вкара 23 точки и сграбчи 10 борби. Станимир Маринов, който започна като титуляр, въпреки че не бе играл от контузията му на 6 декември, отбеляза 11 точки. С 8 точки и 9 борби е капитанът Павел Маринов.

За Левски с 27 точки е Чалмърс, той има 7 борби и 6 асистенции, 14 вкара Захариев, 11 има Павел Иванов.

Така след този успех Балкан, който бе на пето място преди този кръг, излиза на четнвърто с актив от 7 победи, колкото имат и Черно море и Левски, но те са с 3 загуби, докато тимът от Ботевград  има само 2 загуби, а и мач по-малко.

Другите резултати от днес: Черно море Порт Варна - Черноморец 108-64 и Ямбол - Лукойл Академик 80-84.