Тази вечер в Арена Ботевград Балкан спечели срещу Левски със 79-75 (22-21, 23-20, 23-20, 11-14). Както се вижда от крайния резултат, а и от този в отделните части, успехът на домакините бе постигнат доста трудно.

Левски започна с 5-0, в 7-та минута водеше с 14-13, Балкан взе първата четвъртина с точка разлика - 22-21. Вторият период също бе доста оспорван, домакините го спечелиха с 23-20 и на полувремето имаха аванс от 4 точки - 45-41.

В средата на третата част Левски се доближи до една точка - 52-51, но до края й балканци взеха аванс от 7 точки - 68-61.  В 35-та минута домакините за първи път направиха двуцифрена разлика - 77-66, но гостуващият тим успя да ги затрудни максимално, но само намали изоставането си до 4 точки след последната сирена - 79-75.

Това бе първа победа на Балкан срещу Левски този сезон, зелените загубиха първите две срещи между двата тима.

Петима от Балкан отбелязаха десет и повече точки. Най-резултатен с 15 бе Николай Грозев, той овладя и 5 борби под двата коша. Майки Диксън отбеляза 14, като направи и 8 завършващи подавания. С 12 точки и 8 борби завърши Йордан Минчев, който е с най-висок коефициент на полезност и бе обявен за МВП на срещата. По 10 точки вкараха Димитър Димитров и Карл Липс, с 6 е Георги Герганов, Йонас Зохоре вкара 5, с 4 е Илиян Пищиков, 3 добави Харис. Не игра Мартин Сотиров, на когото бе дадена почивка заради леки здравословни поблеми.

За Левски с по 16 точки са Димитър Маринчешки и завърналият се в тима Зейн Ноулс. С 11 е Асен Великов, 10 вкара Момчил Кадиев.