Тази вечер в среща от ЕВРОХОЛД Балканска лига Балкан се наложи над Сигал Прищина с 85-77 (26-13, 14-15, 25-22, 20-27). Това бе четвърта победа  в регионалното издание и трета при трите домакинства, зелените имат и пет поражения при гостувания.

Домакините започната много силно срещата и спечелиха първата четвъртина с 13 точки разлика - 26-13. Втората бе равностойна, на полувремето Балкан водеше с 12 - 40-28. И в третия период зелено-белите играха по-добре и преди последната част преднината им бе 15 точки - 65-50. Веднага след началото на четвъртата я направиха 18, но след това последваха тежки моменти. Те не можаха да отбележат в продължение на близо 5 минути, допуснаха серия от 0-12 и Сигал се доближи само на 6 точки в 35-та минута. Тройка на Иван Лилов обаче върна самочувствието на домакините, те успяха да издържат на агресивните зонови формации на защитата на гостите  и спечелиха абсолютно заслужено с 85-77.

Ноа Далман изигра поредния си силен мач и отбеляза 23 точки, овладя и 17 борби под двата коша. Отлично му партнираше и Станимир Маринов с 19, като вкара 4 тройки, направи 11 завършващи подавания и взе 8 борби. Въпреки някои грешки Иван Лилов показа класата си именно в решителните моменти и реализира 16 точки, като има и 7 асистенции. С 12 е Лоуган Стъц, много уверено игра и Мартин Маринов с 3 тройки и общо 11 точки.

За гостите над всички бяха Кедрик Джоунс с 19 точки и Дардан Бериша с 18. 12 добавиха Тай Уелър и Кейзъл Уесън.

За Балкан не игра капитанът Павел Маринов. Той излезе по екип, но не взе участие в загрявката. Снощи получи контузия на глезена и е под въпрос участието му и в събота срещу Лукойл Академик.