Баскетболният отбор на ПГТМ "Христо Ботев" се класира за финала на републиканското средношколско първенство, което се провежда в Ямбол.

Юношите, водени от  Веселин Тодоров, безапелационно спечелиха днес полуфинала срещу отбора на ПГМЕ Бургас с 82-66 .

В своята предварителна група отборът на техникума спечели всичките си мачове, като само отборът на СГСАГ - София ги затрудни, завършвайки мача с тях само с 1 точка в повече за нашите 69-68.  В другите срещи младите ни баскетболсити спечелиха убедително срещу отборите на Стара Загора, Видин и Плевен и така заеха първото място в своята група.

Утре , неделя, от 12:00 нашите ще играят мач за златните медали с отбора на СОУЕЕ Русе, който спечели другия полуфинал и също е без загубена среща до момента.