Шампионите водят от началото до края за успеха

Лукойл Академик тръгна с убедителна победа в плейофите. В първия мач шампионите приеха Черноморец и спечелиха с 97-60. Те водеха от началото до края, като само веднъж гостите изравниха, но през второто полувреме домакините доминираха. Мач №2 е след два дни в Бургас, а при победа Лукойл ще се класира на полуфинал.

Двубоят тръгна силно за шампионите и те вкараха първите 9 точки в него. Втората четвърт обаче тръгна с 14-2 за гостите и те се доближиха на само 2 точки, а малко след това и изравниха. Последва обаче отговор от 11-0 за Лукойл преди с тройка на Рошманов да се фиксира резултатът за първото полувреме. След паузата шампионите доминираха напълно и натрупаха сериозна разлика.

Аландо Тъкър бе най-резултатен за победителите с 28 точки, а хвана и 7 борби. Юре Лалич завърши с дабъл дабъл от 17 точки и 10 борби, а Антъни Уийдън добави 13 точки.

За гостите единственият с двуцифрен точков актив бе Димитър Рошманов с 18 точки, а той добави и 6 асистенции. 9 точки пък отбеляза Богдан Боев.