Победа в Самоков с 88-83 (24-19, 25-17, 17-18, 22-29) и второ място след втория етап на размененото гостуване. Това е основното след днешния успех на Балкан при гостуването на Рилски спортист.

И без Иван Лилов, получил странно наказание за тази среща, зелените надиграха своя съперник. И то категорично, ако не се смятат последните 4-5 минути на срещата, когато домакините се доближиха до 3 точки. Тройка на Мартин Маринов обаче попари надеждите им за обрат и Балкан спечели заслужено.

Балканци играха по-добре през първата четвъртина, която спечелиха с 24-19. Три минути след началото на втората авансът им стана двуцифрен и на полувремето те водеха с 13 точки - 49-36.

А след три минути игра от третия период се стигна и до най-голямата разлика в тяхна полза от 21 точки - 61-40. До нейния край домакините я смъкнаха до 12 при 66-54, а с многото си грешки във втората половина на последната част балканци направиха мача оспорван, но победиха.

Най-резултатни за Балкан с по 23 точки са Павел Маринов и Ненад Шулович. Сръбският център на Балкан надигра своя сънародник от Рилски Жарко Ракочевич, като дори завърши с дабъл-дабъл, овладявайки и 11 борби. С точния си мерник  Мартин Маринов отбеляза 18 точки. С дабъл-дабъл е и Вукота Павич, вкарал 12 точки и сграбчил 14 борби, 8 от които през първите две части. Останалите трима, които Александър Тодоров използва в тази среща - Стаменкович, Върбанов и Острев, вкараха по 4 точки.

За Рилски спортист, който в сряда имаше тежък мач от Балканската лига, Ракочевич има 17 точки, Зл. Георгиев - 15, Гуджино - 13, Бозов - 10.