Тази седмица в Добрич се проведе държавният шампионат по лека атлетика на закрито. При младшата възраст трима ботевградчани спечелиха медали за два клуба. Синът на изтъкнатия ни атлет Христо Стефанов - Любомир Стефанов, стана шампион в бягането на 3000 м с време 9:21.18 мин  и спечели среброто на 1500  м с 4:17.18.. Тези отличия обаче ще бъдат във витрината на луковитския клуб Атлетик-90, тъй като отскоро всички досегашни състезатели на Балкан, които се подготвят от треньора Димитър Василев, преминаха към този клуб.

За "Балкан" бронзов медал на 800 м спечели възпитаникът на треньора Иво Христов - Николай Начев (на снимката вдясно) с време 2:08.05. Доскорошният баскетболист остана само на 26 стотни от бронза и на 1500 м, като пробяга дистанцията за 4:20.37.мин.

Успешно за Балкан при девойките младша възраст се представи  Линда Божилова, която стана четвърта на 400 м с 62.77 сек. На 800 метра тя е пета с 2:38.56, шеста също е представителка на Балкан – Елена Василева, с 2:38.96 мин.

На 60 м с препятствия претърпялата две контузии Флавия Стоименова е пета с 9.67 сек. В щафетата 4 по 1 обиколка момичетата на Балкан са осми от  18 отбора.