Лекоатлетът на Балкан Николай Начев спечели поредното си отличие от държавен шампионат. На първенството при мъжете възпитаникът на треньора Иво Христов завоюва сребърния медал в бягането на 800 метра. Времето му - 1:56.97 мин. е негово лично постижение. То бе постигнато при неблагоприятни условия - проливен дъжд попречи на загрявката на участниците. Шампион стана Алекс Василев от Академик София с 1:53.07. Ден по-рано Николай Начев завърши на пето място в дисциплината 1500 м.

Другите двама от Балкан също направиха лични постижения. При жените Веселка Иванова завърши на пето място в бягането на 1500 м с 4:59.93. Бившата баскетболистка на Балкан  постигна личен резултат и на 800 м - 2:30.15 мин, с което финишира десета.

При първото си участие в голямо състезание на открито Михаела Гаврилова се представи много добре в шампионата на България до 16 г. На 800 м 14-годишното ни момиче завърши на пето място от 30 участнички с 2:32.07 мин, а на 1500 м е шеста с 5:12.73.