Рилски спортист спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България за трета поредна година. Самоковци стигнаха до третото място след късен обрат в малкия финал срещу отбора на Ямбол и победа със 74:69. Играчите на Росен Барчовски изоставаха в резултата повече от 30 минути, но силен финален щурм им осигури ново отличие във втория по сила и значимост турнир в родния баскетбол.

Рилски спортист спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България за трета поредна година. Самоковци стигнаха до третото място след късен обрат в малкия финал срещу отбора на Ямбол и победа със 74:69.

Играчите на Росен Барчовски изоставаха в резултата повече от 30 минути, но силен финален щурм им осигури ново отличие във втория по сила и значимост турнир в родния баскетбол.

Жарко Ракочевич реализира 22 точки и овладя 10 борби за победителите. Йордан Бозов вкара 14 точки, а Антъни Гуджино и Джулиън Норфлийт добавиха съответно 9 и 8, но Норфлийт пропусна цели 11 стрелби от игра.

За Ямбол Мартин Дурчев бе най-резултатен със 17, Стоян Петков добави 16, а Тайлър Лейзър и Тони Бърнас се отчетоха с 14 и 13 точки, като Бърнас овладя и 10 борби.