Баскетболистките от 8 до 10 клас на ПМГ "Акад. проф. д-р Асен Златаров" спечелиха сребърните медали на финалния турнир на Ученическите игри, завършил днес в Самоков. В спор за титлата момичетата на ботевградската гимназия, водени от преподавателя Никола Фампарски, отстъпиха пред домакините от Самоков с 46-52.

Интересното бе, че в предварителната група тимът на ПМГ спечели мача със Самоков и зае първото място в нея, след като победи още Свищов, Варна и Монтана. А на полуфинала вчера разгроми отбора на Силистра.

Клаудия Цанкова от вицешампонския тим на гимназията взе единствената индивидуална награда.

Това е второ баскетболно сребро за ПМГ "Акад. проф. д-р Асен Златаров" тази година, след като седмица по-рано в Сливен по-големите - момичетата от 11 и 12 клас, също станаха вицешампиони на България.