Баскетболистите на Балкан се наложиха над Берое със 79-65 (22-15, 26-16, 22-18, 9-16) в първия си домакински мач от третия етап на размененото гостуване. Това бе и първа среща на новия треньор Влада Вукойчич с ботевградската публика.

Домакините спечелиха първата четвъртина с 22-15, в средата на втората разликата в тяхна полза стана двуцифрена - 33-23, а на полувремето авансът им бе 17 точки - 48-31. В третия период балканци продължаваха да контролират мача и разликата премина 20 точки - 70-49 след половин час игра. В последните десет минути тимът от Стара Загора успя да намали изоставането си до 14 точки за крайното 79-65.

Петима от Балкан са с двуцифрен точков актив. Най-резултатен със 17 точки бе Иван Лилов, той има и 5 борби и 5 асистенции. Мартин Маринов вкара 4 тройки от 5 опита и завърши с 14 точки. С 13 е капитанът Павел Маринов, 12 отбеляза Вукота Павич, който овладя и 7 борби, с 11 точки е Николай Върбанов.

За Берое силно игра центърът Мичъл Картър, станал топреализатор с 15 точки. С по 12 са Павлин Иванов и Майк Блек, 9 точки добави Тихомир Желев.

Балкан се затвърди на второто място в класирането с 14 победи и 5 загуби. Следващият мач на зелените е отново в Ботевград - в сряда от 18 часа с Левски.