Тази вечер в среща от 22 кръг на НБЛ, играна в Арена Ботевград, Балкан спечели срещу Левски с 91-78 (26-11, 24-25, 24-13, 17-29). С този успех домакините  изпревариха сините с 2 победи в битката за второто място в редовния сезон.

Балканци започнаха ударно и за минута и половина поведоха с 9-0, в 4-та резултатът бе 16-2, а след първата четвъртина  имаха аванс от 15 точки - 26-11. Във втория период гостите заиграха значително по-добре и я спечелиха с 25-24, а на полувремето Балкан водеше с 50-36.

Зелено-белите тръгнаха силно и след почивката и две минути преди края на третия период бе достигната и най-голямата разлика в тяхна полза от 26 точки - 71-45. Последните десет минути бяха спечелени от Левски, но крайният резултат бе в полза на Балкан - 91-78.

Играчите на Балкан имаха много добра стрелба зад дъгата - 12 тройки от 22 опита, което е 55%. Отстъпиха обаче в борбата под коша - сините овладяха 7 борби повече.

Най-резултатен за победителите с 24 точки бе Иван Лилов. Със 17 е капитанът Павел Маринов, 16 отбеляза Мартин Маринов, 10 има Вукота Павич. Върбанов завърши с 8 точки, 6 вкара Стаменкович, с по 4 са Маринчешки и Острев, с 2 - Милованович.

За Левски с по 21 точки са Димитър Ангелов и Павел Иванов, с 11 е Алекс Симеонов.