Както вече сме Ви информирали, с Решение на Общинския съвет от февруари миналата година бе удължен срокът на договора на настоящия управител на МБАЛ-Ботевград – д-р Филип Филев, до провеждане на конкурс. На редовното заседание в четвъртък местният парламент обсъди докладната, в която бяха предложени условията и съставът на комисията по провеждането му. Инж. Красимир Андреев, който временно изпълняващ длъжността кмет на Община Ботевград, предложи Веселка Николова да  оглави комисията, а Цеца Иванова, която първоначално бе определена за председател, да заеме нейното място - секретар.

Красимир Андреев уведоми съветниците, че в състава на комисията ще има представител на Районния център по здравеопазване – София област – д-р Валентин Пеев – зам.-директор на центъра.

По време на обсъждането на докладната бяха направени няколко предложения за нови членове в състава на комисията. Общото в аргументите на съветниците, които взеха отношение, бе, че за да бъде конкурсът прозрачен, в комисията трябва да влязат представители на Общинския съвет.

„Общинският съвет е принципалът на всички общински дружества, включително и на МБАЛ – Ботевград. Ние сме хората, които избираме управител в случая. Логично е да има наши представители в комисията. Разбира се, не на всяка цена, а когато имаме квалифицирани общински съветници”, каза Иван Гавалюгов. В тази връзка той предложи в състава на комисията да бъдат включени д-р Марияна Горгачева и д-р Веселка Златева. Д-р Горгачева обаче си направи отвод. Тя обясни, че поради съображения не желае да участва в разискванията. Тогава последва друго предложение от Иван Гавалюгов. – в комисията да влезе съветничката Цеца Христова.

„Изборът на управител на лечебното заведение е един много сериозен въпрос. От избора на управител ще зависи качеството на медицинските услуги в МБАЛ – Ботевград за един по-дълъг период от време. Затова считам, че изборът трябва да бъде направен от професионалисти, които са запознати с тази дейност. Също така мисля, че начело на комисията трябва да бъде лекар”, каза Филип Филипов и предложи за председател на комисията да бъде избрана д-р Веселка Златева.

Управляващото мнозинство обаче гласува „против” предложенията на двамата съветници. Така Общинският съвет остана без свой представител в комисията, която ще провежда конкурса за управител на лечебното заведение.