В първия си мач от стартиралия днес в столицата финален турнир за юноши до 19 години отборът на Балкан постигна победа над Тунджа Ямбол с 88-71. В 8-та минута балканци поведоха с 22-12, но в началото на втората допуснаха изравняване при 25-25. Веднага след това отново дръпнаха с 15 точки, но пак бяха застигнати и на полувремето водеха с 5 точки - 43-38.

В третия период ямболци отново се държаха близо - от една до 5-6 точки, но в последните десет минути не издържаха, тимът от Ботевград натрупа преднина от 21 точки, а мачът завърши при резултат 88-71.

Кристиян Кръстев вкара 29 точки за успеха, с 16 е Здравко Христов, 12 отбеляза Владислав Вушев, с по 10 са Денис Петков и Мариян Николов. За Ямбол играчът от мъжкия отбор Андрей Иванов завърши с 20 точки и 17 борби.
В четвъртък и петък на водения от треньора Михаил Михайлов тим на Балкан му предстоят два мача с другите  отбори в групата - БУБА баскетбол и правешкия Академик София. Те играха помежду си днес и победа постигна тимът на БУБА със 76-60.  Мачът между Балкан и Академик София е утре от 13.00 ч. в зала "Румен Пейчев".
В сутрешните мачове от Група Б Шампион 2006 спечели срещу Академик 17 с 67-57, а Левски успя да победи Доростол Силистра с 69-65.