Три медала - златен, сребърен и бронзов, спечели лекоатлетът от Ботевград Христо Колев от Балканските игри по лека атлетика за ветерани. 25-то издание на регионалното първенство се проведе на 18 и 19 септември в Солун. Три атлетки от Ботевград - Лиляна Банчева,Паулина Велчева и Димитринка Андреева, завоюваха отличия от шампионата.

Златният медал на Христо Колев е на 3000 м с препятствия. Той измина разстоянието за 11:54.85 мин. Втори след него е гръцкият атлет Константинос Контос. Христо спечели среброто в дисциплината Балканска щафета, в която участваха състезатели на възраст от 55 до 64 години. Останалите българи в щафетата бяха Тихомир Тонев, Груди Грудев и тефан Петков. Победител в дисциплината е отборът на Турция. Бронзовото отличие Христо Колев взе в бягането на 1500 м. Той постигна 4:48.57 мин, първи е турчинът Ертекин с 4:47.68, втори е Милош Трифунович от Сърбия с 4:47.94. Досаден пропуск лиши Христо Колев от спечелването на четвърти медал в най-силната му дисциплина 800 м, той просто не бе включен в стартовия списък, въпреки че бе подал заявка.